Kuusankosken Keilahalli, Koski-Open 2019,
01.02.2019-11.03.2019
(klikkaamalla värillistä tulosta saat näkyviin keilaajan pöytäkirjan)
Sij Nimi Seura, Liitto Lk 1 2 3 4 5 6 Tulos Tas Yht. X /
1 Järvinen Kimmo All Stars, Kouvola M 201 258 268 290 222 248 1487 12 1499 48 18
2 Oksanen Niko All Stars, Kouvola M 259 215 232 279 257 256 1498 0 1498 50 17
3 Eriksson-Sola Petra Nasevat, Raisio M 276 203 257 236 259 226 1457 36 1493 49 14
4 Taina Jari All Stars, Kouvola B 203 188 213 248 246 269 1367 120 1487 39 26
5 Patjas Reijo KosBo, Kuusankoski C 215 234 168 258 193 190 1258 222 1480 32 25
6 Kallio Jesse TPS, Turku M 239 248 244 235 248 258 1472 0 1472 47 19
7 Kämäräinen Seppo Nuppi, Kouvola A 237 256 239 227 211 217 1387 84 1471 45 19
8 Huusari Lasse BR, Myllykoski A 237 238 236 188 206 299 1404 66 1470 40 23
9 Ahokas Jarmo Bay, Lahti M 194 258 236 279 279 223 1469 0 1469 51 14
10 Silventoinen Tuomo KosBo, Kuusankoski B 247 300 194 193 238 177 1349 102 1451 37 28
11 Siivonen Petri Slaikkarit, Imatra B 207 179 259 204 259 211 1319 120 1439 41 21
12 Rostén Timo KosBo, Kuusankoski C 180 204 193 212 277 191 1257 180 1437 32 23
13 Oksanen Mika All Stars, Kouvola M 237 222 239 214 279 235 1426 0 1426 44 16
14 Liekkola Kari IKE, Kuusankoski B 203 220 204 193 193 245 1258 168 1426 35 21
15 Tuominen Marko MyPa, Myllykoski M 235 246 215 245 223 245 1409 12 1421 44 23
16 Tiainen Juuso Siniset, Riihimäki M 206 268 234 279 206 224 1417 0 1417 47 16
 
17 Käyhkö Tomas Mainarit, Keski-Savo M 224 258 248 251 215 218 1414 0 1414 43 22
18 Sköönilä Martti Ysi-Kymppi, Kotka B 236 183 211 206 245 200 1281 132 1413 38 19
19 Jehkinen Joonas Mainarit, Keski-Savo M 258 232 217 219 258 227 1411 0 1411 49 14
20 Liiri Jari Heiluri, Kuusankoski B 181 162 221 279 202 198 1243 168 1411 37 14
21 Eskelinen Eetu BR, Myllykoski C 139 175 248 186 246 205 1199 210 1409 36 18
22 Vilenius Karri Nuppi, Kouvola A 212 228 195 259 217 210 1321 84 1405 40 17
23 Pyhäniemi Juhani KosBo, Kuusankoski B 232 203 226 222 185 193 1261 144 1405 34 23
24 Oksanen Pasi All Stars, Kouvola A 192 215 246 224 213 223 1313 90 1403 41 16
25 Leskinen Manu BR, Myllykoski C 159 200 220 201 184 221 1185 216 1401 26 27
26 Pinomaa Kalle All Stars, Kouvola A 215 223 215 259 212 254 1378 18 1396 45 15
27 Kurittu Ari BR, Myllykoski A 164 217 225 279 246 205 1336 60 1396 44 15
28 Mukkula Rami All Stars, Kouvola M 237 225 234 189 244 242 1371 24 1395 40 22
29 Utter Harri Bay, Lahti B 181 197 243 244 209 203 1277 114 1391 37 21
30 Anttila Ari-Pekka BR, Myllykoski C 182 172 183 192 209 204 1142 240 1382 29 17
31 Pasanen Sanna Giants, Pori M 224 217 247 243 233 214 1378 0 1378 45 18
32 Hämäläinen Jyri ET, Kotka M 249 227 212 193 245 233 1359 18 1377 42 18
33 Lindholm Timo KosBo, Kuusankoski B 195 225 191 192 204 226 1233 144 1377 35 23
34 Susiluoto Sebastian All Stars, Kouvola M 193 192 235 235 256 258 1369 6 1375 38 22
35 Mitikka Veikko IKE, Kuusankoski B 202 200 249 206 184 188 1229 144 1373 34 25
36 Hyttinen Lauri St. Michel Bowl, Mikkeli B 234 243 187 199 191 204 1258 114 1372 38 16
37 Klemettilä Mervi KosBo, Kuusankoski B 181 201 213 169 266 191 1221 150 1371 35 22
38 Leskinen Kimmo BR, Myllykoski C 204 198 203 200 213 171 1189 180 1369 33 22
39 Auvinen Karo KosBo, Kuusankoski B 185 206 204 177 231 174 1177 192 1369 29 24
40 Pirhonen Jarkko Munsons BC, Helsinki M 217 227 267 161 195 252 1319 48 1367 45 15
41 Isakow Mikko Nuppi, Kouvola B 212 222 247 193 181 184 1239 126 1365 32 26
42 Hovi Harri PB, Kouvola C 215 180 211 172 200 169 1147 216 1363 27 23
43 Korte Kari Nuppi, Kouvola B 177 204 204 217 213 214 1229 132 1361 33 22
44 Peni Ville IKE, Kuusankoski B 246 228 205 222 205 164 1270 90 1360 35 22
45 Turtiainen Harri Nuppi, Kouvola B 195 202 212 170 199 219 1197 162 1359 28 26
46 Kunnasluoto Seppo All Stars, Kouvola C 176 186 172 193 232 189 1148 210 1358 30 19
47 Huttunen Lauri Ysisata, Keski-Savo A 246 223 199 223 238 186 1315 42 1357 43 17
48 Impola Hannele Bay, Lahti A 224 246 225 172 235 192 1294 60 1354 36 22
49 Ihalainen Kimmo St. Michel Bowl, Mikkeli A 197 168 179 227 278 215 1264 90 1354 35 21
50 Suhonen Martti KosBo, Kuusankoski B 191 203 235 176 181 193 1179 174 1353 23 36
51 Rikkola Juuso TPS, Turku M 278 236 188 212 193 245 1352 0 1352 42 20
52 Auvinen Heikki PB, Kouvola B 226 198 223 168 190 167 1172 180 1352 28 25
53 Susiluoto Simon Valtti, Lahti M 257 192 202 235 243 204 1333 18 1351 49 12
54 Viinanen Jari BC Norska, Kotka B 203 183 208 180 237 237 1248 102 1350 32 26
55 Korhonen Pasi Saarike, Keurusselkä A 158 263 216 188 214 244 1283 66 1349 38 17
56 Vilko Saul Heiluri, Kuusankoski B 224 212 181 195 234 177 1223 126 1349 28 28
57 Susiluoto Saulo MyPa, Myllykoski B 178 187 205 206 203 246 1225 120 1345 31 25
58 Tella Sirpa KosBo, Kuusankoski B 191 181 236 236 186 181 1211 132 1343 35 22
59 Salovesi Jari LoVi, Loviisa B 164 257 169 202 212 182 1186 156 1342 33 18
60 Oinonen Jaakko St. Michel Bowl, Mikkeli B 207 236 200 197 184 209 1233 108 1341 34 23
61 Moilanen Seppo KosBo, Kuusankoski D 236 179 142 158 198 188 1101 240 1341 26 22
62 Toikander Jarmo SF-Kouvola, Kouvola B 255 191 163 193 206 173 1181 156 1337 26 30
63 Tapola Pertti Patteri, Helsinki B 217 204 223 170 209 139 1162 174 1336 28 28
64 Paakkarinen Toni KK-Team, Loviisa B 206 194 195 220 171 217 1203 132 1335 37 14
65 Haavisto Nina Nasevat, Raisio B 195 203 188 232 195 213 1226 102 1328 25 36
66 Salo Vilma Bay, Lahti A 214 225 192 209 195 215 1250 72 1322 30 32
67 Asplund Teemu Valtti, Lahti M 194 233 212 245 217 220 1321 0 1321 37 23
68 Lindholm Kati KosBo, Kuusankoski C 148 172 226 184 154 209 1093 228 1321 29 21
69 Paananen Ari Nuppi, Kouvola B 167 217 203 240 166 212 1205 114 1319 32 27
70 Koski Aimo KosBo, Kuusankoski C 213 135 168 171 161 224 1072 240 1312 21 29
71 Storhammar Rauno KosBo, Kuusankoski C 171 168 215 165 211 177 1107 204 1311 20 31
72 Hakanen Mikko HT, Kotka B 169 226 179 184 236 160 1154 156 1310 28 28
73 Suopanki Pertti Ysi-Kymppi, Kotka B 194 173 180 184 217 205 1153 156 1309 29 24
74 Suhonen Leena KosBo, Kuusankoski C 154 174 199 193 173 175 1068 240 1308 21 29
75 Manis Nihat Mainarit, Keski-Savo A 191 191 223 224 227 209 1265 42 1307 38 20
76 Salo Pekka IKE, Kuusankoski C 213 173 179 215 190 156 1126 180 1306 33 18
77 Moilanen Ismo KosBo, Kuusankoski C 172 202 177 199 190 160 1100 204 1304 27 24
78 Laakso Jyrki LoVi, Loviisa C 148 208 172 177 215 167 1087 216 1303 29 20
79 Rautiainen Antero Jytky, Kouvola B 214 202 228 165 201 208 1218 84 1302 36 23
80 Häkkinen Ari Heiluri, Kuusankoski B 196 234 188 183 167 159 1127 174 1301 21 32
81 Gren Aimo MyPa, Myllykoski B 224 215 202 185 206 160 1192 108 1300 27 31
82 Kärkkäinen Seppo Ysi-Kymppi, Kotka B 206 212 155 190 197 176 1136 162 1298 26 31
83 Koponen Risto Provikka, Kotka B 219 171 178 204 206 179 1157 138 1295 26 29
84 Mäkelä Minka ET, Kotka C 174 191 175 201 170 168 1079 216 1295 21 29
85 Leskinen Sami BR, Myllykoski B 204 223 174 161 169 181 1112 180 1292 20 33
86 Lamminpää Hannu KosBo, Kuusankoski B 212 160 159 196 201 183 1111 180 1291 28 26
87 Konsteri Peppi Giants, Pori A 198 169 170 236 228 227 1228 60 1288 37 15
88 Rajamäki Matti Jytky, Kouvola C 214 159 155 171 203 162 1064 222 1286 21 25
89 Nurminen Raija KosBo, Kuusankoski C 160 176 180 164 159 212 1051 228 1279 19 30
90 Mitikka Olli IKE, Kuusankoski B 223 187 180 147 196 195 1128 150 1278 34 16
91 Töyry Heli KoBo, Kotka C 186 197 145 153 204 180 1065 210 1275 22 26
92 Sikiö Lauri IKK, Imatra C 205 184 163 177 147 156 1032 240 1272 25 20
93 Hägg Per-Erik KK-Team, Loviisa B 211 225 136 165 135 224 1096 174 1270 21 27
94 Karhu Anneli KosBo, Kuusankoski C 158 185 180 208 162 149 1042 228 1270 24 23
95 Pulli Jari KosBo, Kuusankoski C 178 154 163 157 185 193 1030 240 1270 17 29
96 Miettinen Anitta KosBo, Kuusankoski C 183 152 201 133 202 158 1029 240 1269 13 35
97 Makkonen Marko KosBo, Kuusankoski C 171 171 191 174 158 199 1064 204 1268 23 28
98 Vainio Kalevi Heiluri, Kuusankoski C 144 170 137 218 191 179 1039 228 1267 17 31
99 Matilainen Markku KoBo, Kotka B 161 171 159 245 182 183 1101 162 1263 25 24
100 Hurtta Jukka BR, Myllykoski A 203 221 243 247 173 137 1224 36 1260 35 17
101 Lappalainen Markku Provikka, Kotka B 218 204 215 159 172 171 1139 120 1259 24 33
102 Salminen Pertti Bay, Lahti A 156 199 254 203 185 224 1221 36 1257 35 23
103 Kukkonen Keijo Bay, Lahti C 181 153 203 175 167 198 1077 180 1257 22 32
104 Puharinen Pyry GB, Helsinki M 241 258 237 188 178 153 1255 0 1255 37 18
105 Kalliola Veikko Leka, Loviisa B 234 172 201 160 171 179 1117 138 1255 26 27
106 Takoja Timo St. Michel Bowl, Mikkeli B 199 180 179 180 213 193 1144 108 1252 23 34
107 Vanhala Seppo Aki-B, Kotka A 178 223 224 200 168 197 1190 60 1250 34 19
108 Sundberg Esa IKE, Kuusankoski B 148 193 180 210 203 154 1088 162 1250 23 27
109 Gylden Iida ET, Kotka A 232 176 176 191 175 215 1165 84 1249 29 23
110 Mikkonen Tapani Nuppi, Kouvola B 198 182 165 191 167 201 1104 144 1248 24 26
111 Koivukoski Juha-Matti SF-Kouvola, Kouvola B 177 205 212 170 180 168 1112 132 1244 27 22
112 Mylläri Helvi Bay, Lahti C 139 198 196 162 182 144 1021 222 1243 16 32
113 Hietakallio Matti Heiluri, Kuusankoski B 166 171 199 188 160 191 1075 162 1237 23 25
114 Suur-Nuuja Jarno KosBo, Kuusankoski D 137 173 137 159 165 226 997 240 1237 15 31
115 Tynnilä Juha BR, Myllykoski B 247 157 161 181 200 170 1116 114 1230 20 31
116 Halttunen Juha KosBo, Kuusankoski D 171 169 184 120 165 181 990 240 1230 14 31
117 Laukkanen Tuija KoBo, Kotka C 161 169 166 154 167 169 986 240 1226 15 31
118 Hietala Sulo Bay, Lahti A 187 184 183 226 185 170 1135 90 1225 30 26
119 Kallio Heikki Kasi-Viis, Kotka C 189 191 156 185 145 155 1021 204 1225 19 28
120 Ahokas Jesse Bay, Lahti M 201 211 194 202 169 246 1223 0 1223 40 17
121 Kapulainen Juhani Bay, Lahti B 190 183 147 148 214 172 1054 162 1216 21 25
122 Yläoutinen Matti KosBo, Kuusankoski C 111 189 166 177 177 155 975 240 1215 15 31
123 Pasanen Esko HylSy, Tuusula B 161 189 180 193 163 153 1039 174 1213 29 16
124 Norppa Matti KosBo, Kuusankoski C 132 154 166 174 141 204 971 240 1211 14 31
125 Heikkinen Hannu KoBo, Kotka C 179 171 167 158 158 179 1012 198 1210 21 23
126 Kiviharju Nina ET, Kotka C 150 187 144 182 162 181 1006 204 1210 18 30
127 Kytömäki Jani PuKe, Punkaharju B 152 169 161 129 230 209 1050 156 1206 29 19
128 Heinonen Henrik Leka, Loviisa A 199 153 171 149 247 225 1144 60 1204 30 18
129 Nampajärvi Urpo Ysi-Kymppi, Kotka B 190 179 182 166 156 163 1036 168 1204 19 28
130 Tukiainen Antti Mistral, Loviisa M 190 135 171 233 232 234 1195 6 1201 33 21
131 Pousi Anssi Jytky, Kouvola C 160 125 158 146 215 155 959 240 1199 23 19
132 Porvari Nina Pinfans, Kouvola C 170 171 169 136 183 158 987 210 1197 22 24
133 Muuttoranta Kari P-K Rkm, Kuusankoski C 181 158 165 169 144 139 956 240 1196 15 29
134 Mononen Timo Bay, Lahti B 180 156 169 171 204 194 1074 120 1194 21 35
135 Friman Henry KK-Team, Loviisa B 212 150 197 148 165 177 1049 144 1193 18 32
136 Sihvola Juha P-K Rkm, Kuusankoski D 175 147 198 168 141 124 953 240 1193 17 22
137 Mikkeli Pekka Kasi-Viis, Kotka C 149 163 141 141 154 203 951 240 1191 18 25
138 Rosendahl Matti Kasi-Viis, Kotka C 147 144 216 177 132 137 953 234 1187 14 29
139 Häkkänen Antero Heiluri, Kuusankoski C 131 166 138 158 173 180 946 240 1186 19 21
140 Lonka Otto ET, Kotka M 172 162 254 142 187 232 1149 36 1185 35 11
141 Salonen Sampsa BR, Myllykoski D 179 148 130 167 138 178 940 240 1180 18 20
142 Tolppala Pirkko IKE, Kuusankoski C 160 132 173 140 157 174 936 240 1176 16 27
143 Heikkilä Veli-Matti Jytky, Kouvola C 145 177 138 178 157 158 953 222 1175 16 26
144 Laurbär Matti KosBo, Kuusankoski C 177 152 168 163 136 135 931 240 1171 17 25
145 Kunnasluoto Taina Pinfans, Kouvola D 146 132 188 153 146 162 927 240 1167 13 26
146 Laisi Jorma IKE, Kuusankoski C 143 202 158 149 146 126 924 240 1164 15 24
147 Venäläinen Teuvo P-K Rkm, Kuusankoski D 121 158 145 195 154 151 924 240 1164 11 31
148 Ollikainen Leo P-K Rkm, Kuusankoski B 137 144 178 178 172 183 992 168 1160 13 36
149 Jaakkola Aarno KosBo, Kuusankoski C 163 138 140 162 160 154 917 240 1157 16 20
150 Saarinen Juhani XX, Tampere B 143 166 155 168 168 169 969 180 1149 15 29
151 Sköönilä Hilppa Ysi-Kymppi, Kotka C 171 117 122 212 136 151 909 240 1149 20 15
152 Koponen Marko St. Michel Bowl, Mikkeli B 193 143 166 165 168 179 1014 132 1146 20 25
153 Willström Raimo KK-Team, Loviisa B 176 153 167 157 171 156 980 162 1142 21 22
154 Katila Olli X-COM, Lappeenranta B 147 149 170 157 150 195 968 174 1142 19 24
155 Viberg Juha Aki-B, Kotka C 158 140 158 146 166 148 916 210 1126 12 27
156 Lautala Juha Kasi-Viis, Kotka C 150 172 153 157 124 126 882 240 1122 11 25
157 Suur-Nuuja Timo KosBo, Kuusankoski D 142 174 144 133 125 143 861 240 1101 15 19
158 Palomäki Oili Pinfans, Kouvola C 122 169 114 157 154 142 858 240 1098 6 30
159 Kudel Pekka Provikka, Kotka D 188 125 91 151 134 161 850 240 1090 10 24
160 Storbacka Jan Aki-B, Kotka B 136 165 174 155 146 135 911 168 1079 15 24
161 Nöjd Riikka K-K, Kouvola D 148 155 149 102 166 115 835 240 1075 6 27
162 Petäjä Eila IKE, Kuusankoski D 164 119 130 120 176 121 830 240 1070 12 19
163 Sandberg Tomas Aki-B, Kotka D 117 143 122 135 150 142 809 240 1049 12 20
164 Nevalainen Juha Heiluri, Kuusankoski C 138 141 139 154 135 135 842 204 1046 13 25
165 Laukkanen Teija PB, Kouvola D 138 106 148 121 125 119 757 240 997 8 20
166 Viitanen Leila KosBo, Kuusankoski D 110 125 129 134 127 165 790 168 958 8 21
167 Paunonen Reijo Provikka, Kotka D 111 95 133 93 133 132 697 168 865 5 21
168 Lindeman Pirkko KosBo, Kuusankoski D 104 72 80 88 81 102 527 168 695 5 5
Kilpailussa suorituksia yhteensä: 342
© Viking Bowling & Supply 1987-2019 www: Viking Bowling & Supply Päiv. 11.03.2019 21:37 Webmaster