Kuusankosken Keilahalli, Koski-Open 2018,
29.01.2018-04.03.2018
(klikkaamalla värillistä tulosta saat näkyviin keilaajan pöytäkirjan)
Sij Nimi Seura, Liitto Lk 1 2 3 4 5 6 Tulos Tas Yht. X /
1 Huovila Roni AS, Kouvola B 266 188 184 215 278 189 1320 90 1410 41 17
2 Truus Kert GB, Helsinki M 245 217 258 245 225 199 1389 0 1389 41 16
3 Mukkula Rami AS, Kouvola A 197 255 192 254 226 217 1341 48 1389 42 16
4 Vilenius Karri Nuppi, Kouvola A 214 213 183 219 219 278 1326 54 1380 42 20
5 Oksanen Niko AS, Kouvola M 257 200 245 215 227 222 1366 0 1366 42 22
6 Peni Ville IKE, Kuusankoski A 207 194 235 216 213 264 1329 36 1365 34 25
7 Löövi Ontrei ET, Kotka A 200 235 209 255 219 215 1333 24 1357 42 21
8 Klemettilä Mervi KosBo, Kuusankoski B 161 242 178 242 211 213 1247 108 1355 33 23
9 Helminen Jouni SBF, Lahti M 193 224 186 246 279 221 1349 0 1349 44 17
10 Rostén Timo Pape, Kuusankoski C 187 181 201 168 207 236 1180 168 1348 28 28
11 Kohonen Kari Valtti, Lahti B 236 236 202 182 180 176 1212 126 1338 30 22
12 Raatikainen Teemu GB, Helsinki M 176 198 214 248 237 257 1330 6 1336 41 20
13 Suutari Kari MyPa, Myllykoski B 151 223 215 231 193 184 1197 138 1335 34 19
14 Salminen Pertti Bay, Lahti B 247 197 170 204 288 178 1284 48 1332 38 15
15 Oksanen Mika AS, Kouvola M 221 232 226 279 193 172 1323 0 1323 39 17
16 Ahokas Jarmo Bay, Lahti M 278 193 235 239 160 211 1316 0 1316 41 14
17 Pinomaa Kalle ET, Kotka A 165 214 203 208 249 212 1251 48 1299 38 18
18 Lonka Otto ET, Kotka A 193 181 217 220 201 235 1247 48 1295 35 23
19 Rajamäki Matti Jytky, Kouvola C 196 181 169 151 227 199 1123 168 1291 24 30
20 Jähi Joonas GB, Helsinki M 215 205 224 202 216 226 1288 0 1288 41 22
21 Hämäläinen Jyri ET, Kotka M 178 217 238 204 200 238 1275 6 1281 40 17
22 Puharinen Pyry GB, Helsinki M 247 168 161 235 242 227 1280 0 1280 37 21
23 Koski Aimo KosBo, Kuusankoski C 187 159 181 159 162 211 1059 216 1275 22 28
24 Susiluoto Saulo MyPa, Myllykoski B 190 175 223 204 154 238 1184 90 1274 29 26
25 Siivonen Petri Slaikkarit, Imatra B 176 212 233 218 151 193 1183 90 1273 27 30
26 Lehmusvaara Jari P-K Rkm, Kuusankoski B 189 206 215 193 199 151 1153 120 1273 27 25
27 Koivukoski Juha-Matti SF-Kouvola, Kouvola B 191 158 174 233 223 189 1168 102 1270 27 30
28 Makkonen Marko KosBo, Kuusankoski C 214 187 180 171 173 193 1118 150 1268 24 25
29 Taina Jari AS, Kouvola B 208 224 204 196 157 200 1189 78 1267 28 32
30 Vainio Jyrki Ponsi, Kouvola A 169 201 248 199 190 234 1241 24 1265 31 30
31 Mitikka Veikko IKE, Kuusankoski B 244 201 197 168 166 169 1145 120 1265 29 23
32 Salo Pekka IKE, Kuusankoski B 178 181 168 203 198 204 1132 132 1264 23 27
33 Ollikainen Leo P-K Rkm, Kuusankoski B 214 188 163 225 161 192 1143 120 1263 25 30
34 Järvinen Kimmo AS, Kouvola M 185 227 205 186 176 257 1236 24 1260 29 28
35 Töyry Heli KoBo, Kotka C 159 158 188 182 223 188 1098 162 1260 23 28
36 Vilko Saul Heiluri, Kuusankoski B 182 181 182 227 201 214 1187 72 1259 30 28
37 Korte Kari Nuppi, Kouvola A 163 234 214 187 179 203 1180 78 1258 30 26
38 Kurittu Ari BR, Myllykoski B 184 182 179 183 215 217 1160 96 1256 26 30
39 Järvinen Ari Valtti, Lahti C 198 155 212 177 155 181 1078 174 1252 24 23
40 Susiluoto Sebastian AS, Kouvola A 215 201 179 225 213 188 1221 30 1251 31 27
41 Mikkonen Tapani Nuppi, Kouvola B 192 185 197 189 191 188 1142 108 1250 23 31
42 Auer Veijo Falcons, Lahti B 155 212 190 200 202 200 1159 90 1249 27 28
43 Kahila Otso HWT, Kotka A 213 185 192 212 212 233 1247 0 1247 37 22
44 Suopanki Pertti Ysi-Kymppi, Kotka C 184 216 181 158 158 193 1090 156 1246 22 32
45 Hietakallio Soile KosBo, Kuusankoski C 191 180 160 169 177 183 1060 186 1246 23 23
46 Paavilainen Jani Valtti, Lahti M 215 203 177 167 243 227 1232 6 1238 31 28
47 Susiluoto Simon AS, Kouvola A 205 201 145 221 210 248 1230 6 1236 39 15
48 Kämäräinen Seppo Nuppi, Kouvola B 163 189 201 224 190 191 1158 72 1230 32 17
49 Loikala Antti Valtti, Lahti B 178 170 202 140 190 229 1109 120 1229 31 14
50 Pousi Anssi Jytky, Kouvola C 173 172 193 187 156 144 1025 204 1229 22 27
51 Lehtinen Kalevi Bay, Lahti B 194 194 173 216 161 170 1108 120 1228 21 35
52 Vuorinen Leo Valtti, Lahti C 198 189 151 171 188 175 1072 156 1228 21 26
53 Turtiainen Harri Nuppi, Kouvola B 163 188 177 191 212 176 1107 120 1227 18 38
54 Pajala Juuso Bay, Lahti B 185 184 176 162 175 213 1095 132 1227 29 19
55 Pynnönen Unto Provikka, Kotka C 155 176 171 193 169 200 1064 162 1226 18 32
56 Raatikainen Timo GB, Helsinki A 178 195 217 232 214 163 1199 24 1223 33 25
57 Sivonen Marko X-COM, Lappeenranta B 150 179 190 187 204 216 1126 96 1222 26 26
58 Tiainen Samuli Siniset, Riihimäki M 195 193 172 212 196 252 1220 0 1220 34 23
59 Mattila Tea Bay, Lahti C 170 192 161 174 129 186 1012 204 1216 21 26
60 Vento Mika X-COM, Lappeenranta B 179 151 227 172 171 243 1143 72 1215 27 27
61 Tolppala Pirkko IKE, Kuusankoski C 160 137 173 140 194 198 1002 210 1212 18 27
62 Lindholm Timo KosBo, Kuusankoski B 148 223 165 202 202 193 1133 78 1211 24 27
63 Korhonen Seppo Bay, Lahti C 188 186 187 189 166 138 1054 156 1210 21 29
64 Laurbär Matti KosBo, Kuusankoski C 163 200 135 170 164 165 997 210 1207 20 23
65 Moilanen Ismo KosBo, Kuusankoski C 183 159 182 151 178 190 1043 162 1205 21 26
66 Sundberg Esa IKE, Kuusankoski B 182 173 181 183 182 195 1096 108 1204 20 34
67 Nurminen Raija KosBo, Kuusankoski C 156 201 155 178 172 165 1027 174 1201 19 28
68 Häkkinen Ari Pape, Kuusankoski B 200 176 180 195 183 144 1078 120 1198 20 31
69 Sinijärvi Jani ET, Kotka A 180 192 238 211 190 161 1172 24 1196 35 19
70 Toikander Jarmo SF-Kouvola, Kouvola B 223 196 186 171 152 159 1087 108 1195 21 33
71 Kesänen Veikko SF-Kouvola, Kouvola B 190 171 168 137 219 178 1063 132 1195 20 29
72 Laaka Ritva Bay, Lahti C 165 163 185 172 167 163 1015 180 1195 14 34
73 Kankkunen Juha SF-Kouvola, Kouvola C 191 177 211 137 143 173 1032 162 1194 20 28
74 Pulli Jari KosBo, Kuusankoski C 166 157 124 166 139 208 960 234 1194 14 26
75 Uusnäkki Ilari KK-Team, Loviisa M 162 211 184 201 245 190 1193 0 1193 28 28
76 Hietsalo Jukka Ponsi, Kouvola B 170 146 193 196 182 168 1055 138 1193 20 28
77 Leskinen Kimmo BR, Myllykoski C 194 185 184 174 147 147 1031 162 1193 20 26
78 Norppa Matti KosBo, Kuusankoski C 184 144 148 161 164 176 977 216 1193 15 29
79 Lahti Jyrki IKE, Kuusankoski M 216 197 151 198 183 233 1178 12 1190 25 31
80 Lempiäinen Katja X-COM, Lappeenranta C 201 156 185 175 137 174 1028 162 1190 21 27
81 Sainio Pekka KosBo, Kuusankoski C 171 194 146 181 156 167 1015 174 1189 17 32
82 Storhammar Rauno Misterit, Kuusankoski B 171 185 151 195 194 154 1050 138 1188 17 33
83 Sarres Peter Valtti, Lahti B 175 183 181 201 180 165 1085 102 1187 23 31
84 Ahokas Jesse Bay, Lahti M 214 182 210 139 249 192 1186 0 1186 37 19
85 Porvari Nina Pinfans, Kouvola C 167 160 161 191 199 146 1024 162 1186 19 30
86 Littman Hannele IKE, Kuusankoski C 157 158 165 158 149 170 957 228 1185 12 32
87 Pynnönen Veli-Matti KosBo, Kuusankoski B 169 168 154 236 165 212 1104 78 1182 24 28
88 Suhonen Martti Pape, Kuusankoski B 174 214 144 178 167 184 1061 120 1181 21 30
89 Kultalahti Reijo X-COM, Lappeenranta A 200 201 189 168 208 184 1150 30 1180 27 31
90 Gren Aimo MyPa, Myllykoski B 184 137 174 220 190 170 1075 102 1177 24 24
91 Laukkanen Tuija KoBo, Kotka C 150 133 190 165 171 176 985 192 1177 17 25
92 Mononen Timo Bay, Lahti B 176 201 175 168 210 155 1085 90 1175 21 27
93 Liekkola Kari IKE, Kuusankoski B 170 172 179 181 199 182 1083 90 1173 15 42
94 Silventoinen Tuomo KosBo, Kuusankoski B 141 198 207 145 179 200 1070 102 1172 23 25
95 Kunnasluoto Seppo AS, Kouvola C 166 157 168 161 200 157 1009 162 1171 11 40
96 Kudel Pekka Provikka, Kotka D 155 179 176 145 156 126 937 234 1171 13 27
97 Kapulainen Juhani Bay, Lahti B 191 187 175 164 164 175 1056 114 1170 9 45
98 Petäjä Eila IKE, Kuusankoski D 141 168 170 145 144 167 935 234 1169 12 31
99 Viianen Piitu Bay, Lahti C 201 158 157 174 142 186 1018 150 1168 20 23
100 Hietala Sulo Bay, Lahti A 182 145 210 172 234 174 1117 48 1165 26 28
101 Vanhala Katja Pinfans, Kouvola B 169 171 146 208 194 173 1061 102 1163 18 35
102 Saarinen Ilpo Ponsi, Kouvola B 203 168 137 166 204 153 1031 132 1163 23 25
103 Riipinen Mika Valtti, Lahti B 187 175 166 157 206 205 1096 66 1162 27 25
104 Makkonen Lauri Aki-B, Kotka B 148 144 148 201 189 188 1018 144 1162 23 25
105 Järvinen Niki Valtti, Lahti C 185 161 194 167 118 174 999 162 1161 17 29
106 Sahramies Tapio Ysi-Kymppi, Kotka B 184 183 171 176 157 175 1046 114 1160 20 33
107 Ala-Lehtimäki Pirkko Bay, Lahti C 160 156 177 125 156 157 931 228 1159 10 34
108 Vainio Kalle Ponsi, Kouvola B 179 212 185 166 146 160 1048 108 1156 23 23
109 Koho Antti Valtti, Lahti C 147 130 171 166 211 169 994 162 1156 20 22
110 Oksanen Pasi AS, Kouvola A 176 169 182 201 209 170 1107 48 1155 24 30
111 Vuorinen Kari P-K Rkm, Kuusankoski B 140 182 195 208 148 154 1027 126 1153 20 28
112 Lindholm Kati KosBo, Kuusankoski C 145 143 190 146 161 188 973 180 1153 21 26
113 Mitikka Olli IKE, Kuusankoski B 195 195 159 179 162 158 1048 102 1150 25 21
114 Turkia Sari X-COM, Lappeenranta C 204 160 156 153 164 157 994 156 1150 15 32
115 Pirhonen Jarkko Munsons BC, Helsinki A 193 163 181 179 202 213 1131 18 1149 28 26
116 Parrola Miki HWT, Kotka B 139 173 187 222 177 178 1076 72 1148 25 24
117 Tella Sirpa KosBo, Kuusankoski B 188 175 191 153 128 187 1022 126 1148 22 21
118 Karhu Seppo SF-Kouvola, Kouvola C 180 192 186 119 145 155 977 168 1145 21 22
119 Kukkonen Keijo Bay, Lahti B 173 164 159 185 161 170 1012 132 1144 13 38
120 Auvinen Heikki PB, Kouvola C 163 156 180 160 167 159 985 156 1141 12 34
121 Buuri Kari X-COM, Lappeenranta B 181 173 175 162 167 185 1043 96 1139 18 33
122 Hietakallio Matti Pape, Kuusankoski B 165 155 170 169 206 183 1048 90 1138 30 16
123 Järvinen Saul KosBo, Kuusankoski B 199 193 173 179 127 177 1048 90 1138 19 32
124 Salo Jaakko IKE, Kuusankoski B 189 191 165 166 149 145 1005 132 1137 20 24
125 Laisi Jorma IKE, Kuusankoski C 150 123 179 173 177 129 931 204 1135 16 25
126 Laaksonen Kyllikki IKE, Kuusankoski C 150 141 160 174 158 165 948 186 1134 9 35
127 Muurinen Jukka Ysi-Kymppi, Kotka C 146 123 190 124 170 158 911 222 1133 16 22
128 Ahvenniemi Hannu SF-Kouvola, Kouvola D 137 129 147 159 168 156 896 234 1130 11 27
129 Venäläinen Teuvo P-K Rkm, Kuusankoski D 144 145 155 134 157 160 895 234 1129 5 35
130 Leskinen Seppo Misterit, Kuusankoski B 159 168 173 157 165 174 996 132 1128 24 21
131 Ikävalko Kari SF-Kouvola, Kouvola C 143 158 154 158 155 190 958 168 1126 15 28
132 Launia Jesse Valtti, Lahti M 156 201 149 213 216 189 1124 0 1124 28 22
133 Kåll Fredrik KK-Team, Loviisa B 196 152 179 115 199 192 1033 90 1123 22 22
134 Ronkainen Ossi SF-Kouvola, Kouvola B 179 169 175 157 166 144 990 132 1122 14 33
135 Rautiainen Antero Jytky, Kouvola B 164 161 211 173 192 160 1061 60 1121 23 28
136 Häkkänen Antero Heiluri, Kuusankoski C 140 134 170 188 173 133 938 180 1118 16 27
137 Ikävalko Janne Siniset, Riihimäki M 166 170 197 175 147 244 1099 18 1117 22 26
138 Ahvenniemi Hannele KosBo, Kuusankoski D 146 144 149 132 141 171 883 234 1117 16 21
139 Karhu Anneli Misterit, Kuusankoski C 155 151 151 179 167 151 954 162 1116 13 29
140 Tainio Gea KK-Team, Loviisa C 151 160 155 149 170 156 941 174 1115 14 27
141 Suhonen Leena KosBo, Kuusankoski D 144 167 166 130 147 127 881 234 1115 11 24
142 Isakow Mikko Nuppi, Kouvola B 162 174 180 220 119 167 1022 90 1112 20 22
143 Turtiainen Hannu X-COM, Lappeenranta B 168 149 149 156 184 174 980 132 1112 19 23
144 Leppänen Timo Bad Boys, Lohja C 133 172 152 160 191 148 956 156 1112 15 29
145 Karnaattu Arto Puntari, Myllykoski C 102 171 148 153 171 148 893 216 1109 18 20
146 Laitinen Heikki SF-Kouvola, Kouvola A 179 159 211 160 170 167 1046 60 1106 24 25
147 Honkanen Niki KosBo, Kuusankoski D 145 138 160 138 135 152 868 234 1102 12 24
148 Parviainen Olavi KoBo, Kotka C 156 165 123 148 168 167 927 174 1101 12 29
149 Huovila Juha AS, Kouvola C 140 122 232 133 164 141 932 168 1100 18 20
150 Palomäki Oili Pinfans, Kouvola C 162 137 106 170 137 154 866 234 1100 9 26
151 Aaltonen Jouko Provikka, Kotka B 166 190 166 168 152 149 991 108 1099 18 25
152 Storbacka Jan Aki-B, Kotka B 159 160 166 155 168 170 978 120 1098 15 33
153 Nevalainen Juha Heiluri, Kuusankoski C 147 162 170 121 173 162 935 162 1097 22 19
154 Manni Aila Bay, Lahti C 144 131 147 154 141 157 874 222 1096 9 28
155 Järvinen Ari AS, Kouvola B 139 148 170 151 222 154 984 108 1092 25 15
156 Kangas Taisto PB, Kouvola C 154 131 168 152 159 152 916 174 1090 16 25
157 Asplund Teemu Valtti, Lahti M 176 178 157 182 212 183 1088 0 1088 27 24
158 Halttunen Juha KosBo, Kuusankoski D 127 164 147 138 144 134 854 234 1088 14 22
159 Vanhala Seppo Aki-B, Kotka B 188 177 156 141 181 190 1033 54 1087 17 31
160 Viberg Juha Aki-B, Kotka C 151 126 156 181 157 153 924 162 1086 16 25
161 Patjas Reijo Misterit, Kuusankoski C 178 175 137 138 151 143 922 162 1084 17 26
162 Huopalainen Merja X-COM, Lappeenranta B 165 169 150 179 170 139 972 108 1080 15 28
163 Hällsten Roland KK-Team, Loviisa B 180 127 160 159 181 145 952 120 1072 23 16
164 Heikkinen Hannu KoBo, Kotka C 147 116 152 164 141 190 910 162 1072 16 22
165 Patjas Juha P-K Rkm, Kuusankoski C 138 158 124 159 170 151 900 168 1068 14 22
166 Miettinen Anitta KosBo, Kuusankoski C 119 133 131 159 136 152 830 234 1064 12 21
167 Paananen Ari Nuppi, Kouvola B 164 188 151 145 142 180 970 90 1060 15 30
168 Liiri Jari Heiluri, Kuusankoski B 173 148 168 127 133 197 946 114 1060 22 13
169 Rämänen Alex Valtti, Lahti B 181 165 172 140 153 180 991 66 1057 21 24
170 Piipponen Kari PB, Kouvola D 161 104 139 147 157 111 819 234 1053 10 21
171 Kunnasluoto Taina Pinfans, Kouvola D 144 112 158 133 133 136 816 234 1050 7 26
172 Hakala Harri Valtti, Lahti B 172 186 146 141 190 148 983 66 1049 17 26
173 Heikkilä Veli-Matti Jytky, Kouvola C 90 209 138 186 153 105 881 168 1049 18 12
174 Mäkitalo Mervi X-COM, Lappeenranta C 161 186 115 121 142 166 891 156 1047 11 27
175 Melanen Lauri X-COM, Lappeenranta B 145 168 151 170 157 158 949 84 1033 14 29
176 Manninen Maire MyPa, Myllykoski D 123 103 142 138 164 126 796 234 1030 8 21
177 Jämsäläinen Esa P-K Rkm, Kuusankoski D 161 138 112 128 134 119 792 234 1026 9 20
178 Utter Harri Bay, Lahti B 141 164 138 145 161 177 926 90 1016 14 27
179 Sivonen Jari PB, Kouvola D 128 120 127 121 140 132 768 234 1002 7 19
180 Huomo Jari KosBo, Kuusankoski D 137 167 134 129 147 146 860 126 986 14 20
181 Järvinen Jukka-Pekka PB, Kouvola D 97 125 167 111 129 114 743 234 977 9 19
182 Enckell Pekka KosBo, Kuusankoski D 106 119 123 151 182 151 832 126 958 12 17
183 Laukkanen Tiiamari PB, Kouvola D 118 132 127 76 106 126 685 234 919 6 15
184 Hanski Marja-Leena Pinfans, Kouvola D 128 116 74 109 115 112 654 234 888 2 20
185 Laukkanen Teija PB, Kouvola D 110 94 115 129 102 150 700 126 826 8 15
186 Raskinen Marjatta MyPa, Myllykoski D 117 130 96 111 118 102 674 126 800 2 17
Kilpailussa suorituksia yhteensä: 326
© Viking Bowling & Supply 1987-2018 www: Viking Bowling & Supply Päiv. 04.03.2018 18.23 Webmaster