Kuusankosken Keilahalli, Pk-Rkm, 13.11.2017-10.12.2017
(klikkaamalla värillistä tulosta saat näkyviin keilaajan pöytäkirjan)
Sij Nimi Seura, Liitto Lk 1 2 3 4 5 6 Tulos Tas Yht. X /
1 Oksanen Niko AS, Kouvola M 225 258 234 279 236 279 1511 0 1511 53 11
2 Oksanen Mika AS, Kouvola M 245 290 224 236 236 237 1468 0 1468 49 17
3 Kämäräinen Seppo Nuppi, Kouvola B 223 247 244 217 233 215 1379 84 1463 39 23
4 Rautiainen Antero Jytky, Kouvola A 215 208 234 221 242 247 1367 78 1445 42 18
5 Vilenius Karri Nuppi, Kouvola B 215 199 264 245 223 226 1372 54 1426 39 22
6 Oksanen Pasi AS, Kouvola A 269 226 202 269 211 194 1371 48 1419 44 18
7 Järvinen Kimmo AS, Kouvola M 186 243 225 266 193 275 1388 24 1412 46 16
8 Kurittu Ari BR, Myllykoski B 174 217 235 216 261 205 1308 96 1404 41 23
9 Klemettilä Mervi KosBo, Kuusankoski B 211 196 194 223 258 197 1279 108 1387 34 26
10 Hurtta Jukka BR, Myllykoski M 225 166 227 245 217 245 1325 54 1379 43 15
11 Korte Kari Nuppi, Kouvola A 163 290 212 195 220 244 1324 54 1378 43 14
12 Paananen Ari Nuppi, Kouvola B 213 210 215 206 236 186 1266 102 1368 36 19
13 Mukkula Rami AS, Kouvola B 245 200 239 223 192 198 1297 48 1345 39 20
14 Nevalainen Juha Heiluri, Kuusankoski C 178 182 225 185 220 193 1183 162 1345 35 21
15 Vuorinen Kari P-K Rkm, Kuusankoski B 208 233 197 207 171 202 1218 126 1344 35 19
16 Ollikainen Leo P-K Rkm, Kuusankoski B 186 192 227 211 179 222 1217 120 1337 32 26
17 Lahti Jyrki IKE, Kuusankoski M 209 178 204 206 278 254 1329 6 1335 42 14
18 Leskinen Seppo Misterit, Kuusankoski B 182 191 170 195 216 247 1201 126 1327 31 26
19 Mitikka Olli IKE, Kuusankoski B 247 183 212 180 207 189 1218 108 1326 34 23
20 Vilko Saul Heiluri, Kuusankoski B 201 253 205 173 222 199 1253 72 1325 38 19
21 Mitikka Veikko IKE, Kuusankoski B 209 178 219 207 209 176 1198 120 1318 31 24
22 Karhula Vesa RKM-Vantaa, Vantaa B 201 194 225 200 188 199 1207 108 1315 27 26
23 Taina Jari AS, Kouvola B 185 160 211 243 187 247 1233 78 1311 35 19
24 Makkonen Marko KosBo, Kuusankoski C 186 224 175 173 214 174 1146 150 1296 27 21
25 Kesänen Veikko SF-Kouvola, Kouvola B 225 178 161 234 161 209 1168 126 1294 30 25
26 Susiluoto Sebastian AS, Kouvola M 246 193 189 246 190 185 1249 36 1285 31 26
27 Lahti Mika TKK, Tampere M 205 243 238 189 200 191 1266 6 1272 34 25
28 Sundberg Esa IKE, Kuusankoski B 212 187 218 186 176 183 1162 108 1270 26 30
29 Kunnasluoto Seppo AS, Kouvola C 180 184 176 183 213 170 1106 162 1268 27 22
30 Susiluoto Saulo MyPa, Myllykoski B 203 198 166 194 208 207 1176 90 1266 34 19
31 Leskinen Kimmo BR, Myllykoski C 173 154 196 208 183 178 1092 174 1266 24 25
32 Siivonen Petri Slaikkarit, Imatra B 171 234 191 179 227 155 1157 108 1265 27 29
33 Nicklen Kimmo RKM-Vantaa, Vantaa A 215 249 177 193 178 202 1214 48 1262 35 23
34 Isakow Mikko Nuppi, Kouvola B 206 169 194 247 210 142 1168 90 1258 31 24
35 Silventoinen Tuomo KosBo, Kuusankoski B 190 171 185 223 189 179 1137 120 1257 27 27
36 Rostén Timo Pape, Kuusankoski C 177 205 192 188 157 173 1092 162 1254 23 30
37 Häkkinen Ari Pape, Kuusankoski B 173 155 170 204 202 221 1125 126 1251 27 25
38 Huovila Juha AS, Kouvola C 0 0 0 0 0 0 1084 162 1246 29 0
39 Auer Veijo Falcons, Lahti B 219 197 174 185 183 197 1155 90 1245 25 33
40 Smolander Väinö Savonia, Mikkeli B 182 193 173 163 207 199 1117 120 1237 27 24
41 Rajamäki Matti Jytky, Kouvola C 152 189 235 164 148 180 1068 162 1230 24 27
42 Avelin Markku Rkm-Kotka, Kotka B 166 211 173 163 223 179 1115 114 1229 25 24
43 Nurminen Raija KosBo, Kuusankoski C 140 167 192 167 173 214 1053 174 1227 11 39
44 Lamminpää Hannu KosBo, Kuusankoski C 162 184 188 154 174 213 1075 150 1225 20 32
45 Suhonen Martti Pape, Kuusankoski B 193 176 170 176 203 185 1103 120 1223 24 30
46 Venäläinen Teuvo P-K Rkm, Kuusankoski D 133 203 189 163 147 151 986 234 1220 15 28
47 Mikkonen Tapani Nuppi, Kouvola B 198 169 163 200 204 177 1111 108 1219 22 33
48 Laukkarinen Timo Savonia, Mikkeli B 172 225 186 211 153 174 1121 96 1217 28 21
49 Puomisto Jari P-K Rkm, Kuusankoski C 159 190 174 165 157 160 1005 210 1215 26 20
50 Salo Pekka IKE, Kuusankoski B 155 201 193 135 204 199 1087 126 1213 25 22
51 Pulli Jari KosBo, Kuusankoski C 148 141 160 207 164 159 979 234 1213 18 25
52 Hietakallio Matti Pape, Kuusankoski B 140 198 179 222 216 173 1128 84 1212 32 21
53 Gren Aimo MyPa, Myllykoski B 169 163 183 200 211 182 1108 102 1210 25 27
54 Turtiainen Harri Nuppi, Kouvola B 173 206 169 154 226 165 1093 114 1207 27 26
55 Träskelin Mikael RKM-Vantaa, Vantaa A 213 182 183 222 187 159 1146 60 1206 28 24
56 Koivukoski Juha-Matti SF-Kouvola, Kouvola B 150 211 191 166 175 214 1107 96 1203 25 25
57 Pyhäniemi Juhani Misterit, Kuusankoski B 147 180 224 212 161 158 1082 120 1202 21 26
58 Parviainen Esko RKM-Vantaa, Vantaa B 151 223 174 135 180 194 1057 144 1201 22 22
59 Auvinen Karo KosBo, Kuusankoski B 175 148 191 176 218 160 1068 132 1200 27 20
60 Laisi Jorma IKE, Kuusankoski C 134 171 140 187 178 183 993 204 1197 22 21
61 Järvinen Ari AS, Kouvola B 186 179 165 188 210 156 1084 108 1192 31 15
62 Littman Hannele IKE, Kuusankoski C 139 156 168 190 160 157 970 222 1192 12 30
63 Laukkarinen Teemu Savonia, Mikkeli B 202 187 164 145 168 190 1056 132 1188 22 28
64 Ronkainen Ossi SF-Kouvola, Kouvola B 172 153 233 140 188 166 1052 132 1184 21 25
65 Hietsalo Jukka Ponsi, Kouvola B 173 168 170 156 182 194 1043 138 1181 19 29
66 Toikander Jarmo SF-Kouvola, Kouvola B 178 190 174 181 166 183 1072 108 1180 18 34
67 Mononen Timo Bay, Lahti B 160 187 196 192 167 186 1088 84 1172 21 30
68 Pousi Anssi Jytky, Kouvola C 145 190 159 171 136 179 980 192 1172 21 19
69 Ikävalko Kari SF-Kouvola, Kouvola C 149 174 165 168 158 188 1002 168 1170 19 27
70 Vainio Kalevi Heiluri, Kuusankoski C 173 143 149 171 154 211 1001 168 1169 18 27
71 Nevalainen Kalevi Rkm-Lahti, Lahti C 136 142 159 179 175 170 961 204 1165 19 23
72 Kukkonen Keijo Bay, Lahti B 166 174 159 174 189 169 1031 132 1163 15 36
73 Nieminen Vesa P-K Rkm, Kuusankoski C 196 157 155 172 157 170 1007 156 1163 22 21
74 Auvinen Heikki PB, Kouvola C 165 188 170 180 143 153 999 162 1161 15 31
75 Karhu Anneli Misterit, Kuusankoski C 145 157 171 165 191 168 997 162 1159 15 28
76 Tolppala Pirkko IKE, Kuusankoski C 158 156 154 166 165 143 942 210 1152 15 25
77 Norppa Matti KosBo, Kuusankoski C 142 198 197 134 131 134 936 216 1152 12 28
78 Heikkilä Veli-Matti Jytky, Kouvola C 171 143 164 171 143 196 988 162 1150 18 25
79 Saarinen Ilpo Ponsi, Kouvola B 164 170 183 169 162 171 1019 126 1145 19 29
80 Ikonen Matti RKM-Vantaa, Vantaa B 146 180 191 156 179 149 1001 144 1145 19 27
81 Huotilainen Mika Bar Q Bowlers, Imatra B 144 211 170 173 171 161 1030 114 1144 20 28
82 Koski Aimo KosBo, Kuusankoski C 171 131 136 182 165 142 927 216 1143 17 27
83 Lehmusvaara Jari P-K Rkm, Kuusankoski B 168 149 167 186 150 214 1034 108 1142 25 19
84 Peni Ville IKE, Kuusankoski A 240 170 202 134 192 149 1087 54 1141 26 21
85 Hiltunen Juha P-K Rkm, Kuusankoski D 157 137 134 209 212 166 1015 126 1141 19 23
86 Suhonen Leena KosBo, Kuusankoski D 171 132 159 169 166 107 904 234 1138 18 19
87 Frilander Pekka Rkm-Kotka, Kotka D 181 158 121 150 160 131 901 234 1135 18 17
88 Partanen Pauli Rkm-Kotka, Kotka B 152 178 190 177 154 144 995 138 1133 17 31
89 Saarinen Keijo Misterit, Kuusankoski B 171 181 177 155 169 189 1042 90 1132 19 30
90 Liiri Jari Heiluri, Kuusankoski B 119 187 176 156 215 170 1023 108 1131 25 21
91 Laine Timo BR, Myllykoski C 150 157 150 125 205 177 964 162 1126 24 18
92 Patjas Juha P-K Rkm, Kuusankoski C 155 158 168 156 163 163 963 162 1125 15 28
93 Laurbär Matti KosBo, Kuusankoski C 158 171 146 142 124 171 912 210 1122 14 23
94 Mielonen Reino RKM-Vantaa, Vantaa B 106 201 166 181 170 161 985 132 1117 21 25
95 Muuttoranta Kari P-K Rkm, Kuusankoski C 136 148 203 140 134 122 883 234 1117 13 24
96 Sievers Timo Rkm-Kotka, Kotka B 114 172 177 172 151 189 975 138 1113 16 28
97 Käki Jorma Rkm-Lahti, Lahti B 143 199 152 166 158 135 953 144 1097 14 27
98 Sivonen Marko X-COM, Lappeenranta B 171 152 175 159 147 196 1000 96 1096 21 23
99 Ampuja Voitto X-COM, Lappeenranta C 152 144 153 178 135 159 921 174 1095 13 28
100 Honkanen Niki KosBo, Kuusankoski D 130 148 158 147 149 128 860 234 1094 14 22
101 Petäjä Eila IKE, Kuusankoski D 133 146 160 138 158 124 859 234 1093 13 25
102 Miettinen Anitta KosBo, Kuusankoski C 126 165 133 122 134 178 858 234 1092 9 24
103 Sihvola Juha P-K Rkm, Kuusankoski D 146 166 122 153 138 129 854 234 1088 18 15
104 Tella Sirpa KosBo, Kuusankoski B 160 163 152 154 173 153 955 132 1087 20 20
105 Konttila Asko RKM-Vantaa, Vantaa B 186 114 140 177 151 147 915 150 1065 17 22
106 Vuorela Antti Rkm-Lahti, Lahti C 117 187 149 104 156 122 835 192 1027 9 21
107 Miettinen Pertti Pape, Kuusankoski C 152 129 135 129 117 160 822 204 1026 13 21
108 Saarinen Pauli Rkm-Lahti, Lahti C 151 143 108 152 156 134 844 168 1012 6 30
109 Ahvenniemi Hannele KosBo, Kuusankoski D 141 120 131 165 92 126 775 234 1009 5 22
110 Puranen Matti P-K Rkm, Kuusankoski D 121 93 126 171 153 106 770 234 1004 9 18
111 Sakala Ari RKM-Vantaa, Vantaa C 113 125 108 115 165 159 785 216 1001 10 18
112 Lahti Markus TKK, Tampere D 80 70 128 85 89 95 547 126 673 4 5
Kilpailussa suorituksia yhteensä: 189
© Viking Bowling & Supply 1987-2017 www: Viking Bowling & Supply Päiv. 10.12.2017 15:45 Webmaster